+90 (212) 210 10 10

Sahne Sanatları

Bölüm Hakkında

Nişantaşı Üniversitesi Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü, oyuncu adaylarının gereksinim duyduğu kuramsal ve uygulamalı derslerle onları profesyonel alana taşır. Bu profesyonel alan oyunculuğun bütün bileşenleri olan tiyatro, televizyon, sinema, eğitmenlik gibi alanlarla birlikte sahne sanatlarına ait bütün performans yapılarını kapsar. Adaylar dünya oyunculuk literatürüne dair çağdaş akademik bilgilerle donanırken, alanında uzman usta sanatçılarla uygulama yaparlar.

 

Çalışma Alanları

Oyuncu adayları Nişantaşı Tiyatrosu’nda eğitimlerinin ilk yılından itibaren profesyonel koşullarda sahneye çıkarken, üniversitenin casting / menajerlik sistemiyle de televizyon yapımlarıyla buluşturulurlar. Mezun oyuncular ödenekli kurumlar olan Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları ve özel tiyatrolarda çalışabilecekleri gibi, çeşitli kurumlarda eğitmenlik ve seslendirme de yapabilirler. Bölüm aynı zamanda ulusal ve uluslararası tv / sinema / show sektörünün de ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir.

 

Dersler Hakkında

Oyuncu adayı dört yıl boyunca, oyuncunun teknik ihtiyacını karşılamak üzere hareket, nefes, ses, diksiyon / fonetik alanlarında donatılır. Dans ve şan dersleriyle modern oyuncunun sahip olması gereken yan alanlarda çalışılır. Oyunculuk sanatıyla ilgili gerekli sportif beceriler kazandırılır. Temel ve ileri oyunculuk teknikleri, kamera önü oyunculuk sistemleri usta sanatçılarla uygulamalı olarak etüd edilir. Disiplinler arası performans çalışmaları yapılır. Yoğun bir dramaturji bilgisiyle kuramsal eksiklikler kapatılır.

 

Ders Programı

Sahne Sanatları Bölümü Ders Programı


           

  • Opera Ana Sanat Dalı
  • Oyunculuk Ana Sanat Dalı

 

ÇAP Yapılabilecek Anadal Programları

Sahne Sanatları anadal programından Çift Anadal yapılabilecek ikinci anadal programları;

  • RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA
  • YENİ MEDYA

Sahne Sanatları anadal programından Meslek Yüksekokulu Çift Anadal yapılabilecek ikinci anadal programları;

  • GRAFİK TASARIMI
  • RADYO, TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI

Apply Nişantaşı